پانسمان زخم در منزل توسط متخصصان پرستاری در منزل ما در مرکز خدمات درمانی و پرستاری در منزل زینو ارائه می شود.

بهبود زخم یک فرآیند پیچیده است که شامل مراحل متعددی است.

هنگامی که صحبت از بهبود زخم می شود، اطمینان از اینکه بهبود تا حد امکان سریع و موثر است، حیاتی است، زیرا استفاده از پانسمان مناسب بسیار مهم است. نوع پانسمان مورد استفاده برای پانسمان زخم باید همیشه به عوامل مختلفی از جمله نوع آسیب، اندازه، محل و شدت بستگی داشته باشد.

در مرکز پرستاری در منزل زینو، ما طیف وسیعی از پانسمان های زخم مختلف را ارائه می دهیم که هر کدام برای درمان زخم های مختلف ایده آل هستند. از هیدروژل و هیدروکلوئید گرفته تا پانسمان آلژینات، ما طیف گسترده ای از گزینه ها را پیشنهاد می کنیم.

انواع پانسمان زخم در منزل

1. هیدروکلوئید

پانسمان های هیدروکلوئیدی را می توان برای سوختگی ها، زخم هایی که مایع ترشح می کنند، زخم های نکروزه، زخم های فشاری و زخم های وریدی استفاده کرد. این پانسمان ها غیر قابل تنفس هستند که خود چسب هستند و نیازی به چسباندن ندارند. مواد انعطاف‌پذیری که از آن ساخته شده‌اند، پوشیدن آن‌ها را راحت کرده و حتی برای حساس‌ترین انواع پوست نیز مناسب است.

نحوه کار این پانسمان ها با ایجاد شرایط مرطوبی است که به بهبود زخم های خاص کمک می کند. سطح با ماده ای پوشانده شده است که حاوی پلی ساکاریدها و سایر پلیمرها است که آب را جذب کرده و ژل تشکیل می دهد، زخم را تمیز نگه می دارد، از آن در برابر عفونت محافظت می کند و به بهبود سریعتر آن کمک می کند.

پانسمان‌های هیدروکلوئیدی در برابر باکتری‌ها نفوذ ناپذیر هستند و همین موضوع باعث می‌شود تا در پیشگیری از عفونت بسیار موثر باشند. آنها همچنین ماندگاری طولانی، زیست تخریب پذیر و آسان برای استفاده هستند.

2. هیدروژل

هیدروژل می‌تواند برای طیف وسیعی از زخم‌هایی که مایعات کمی نشت می‌کنند یا بدون مایعات هستند و زخم‌های دردناک یا نکروزه هستند یا زخم‌های فشاری هستند استفاده می‌شود. هیدروژل همچنین می تواند برای سوختگی های درجه دو و زخم های عفونی استفاده شود.

پانسمان های هیدروژل برای به حداکثر رساندن راحتی بیمار و کاهش درد و در عین حال کمک به بهبود زخم ها یا سوختگی ها و مبارزه با عفونت طراحی شده اند. 

3. آلژینات

پانسمان‌های آلژینات که یکی از انواع پانسمان زخم در منزل هستند برای محافظت مؤثر از زخم‌ هایی که مقدار زیادی تخلیه ترشحات دارند، و سوختگی‌ها، زخم‌های وریدی، زخم‌های بسته‌شده و زخم‌های فشاری ساخته می‌شوند. این پانسمان‌ها مایع اضافی را جذب می‌کنند و ژلی ایجاد می‌کنند که به بهبود زخم سریع‌تر کمک می‌کند. این پانسمان ها حاوی الیاف سدیم و جلبک دریایی هستند و می توانند مقادیر زیادی مایع را جذب کنند، به علاوه پس از استفاده زیست تخریب پذیر هستند.

این پانسمان‌ها به دلیل مقدار مایعی که جذب می‌کنند و ماهیت زخم، نیاز به تعویض هر دو روز یک‌بار، گاهی اوقات بیشتر دارند. تغییر بیش از حد آنها می تواند باعث خشکی بیش از حد شود یا منجر به نفوذ باکتری به زخم شود. اینها فقط باید برای زخمهای مرطوب با زهکشی مایع زیاد استفاده شوند. در غیر این صورت آنها می توانند با خشک کردن سریع زخم ها مانع از بهبودی شوند.

4. کلاژن

پانسمان کلاژن را می توان برای زخم های مزمن یا زخم های متوقف شده، زخم های فشاری، محل های پیوند، زخم های جراحی، زخم ها، سوختگی ها یا جراحات با سطح وسیع استفاده کرد. این پانسمان‌ها به‌عنوان کمکی برای رشد سلول‌های جدید عمل می‌کنند و می‌توانند در زمان بهبودی بسیار مؤثر باشند.

پانسمان های کلاژن روند بهبود زخم را به طرق مختلف سرعت می بخشند. این موارد شامل کمک به برداشتن بافت مرده، کمک به رشد رگ‌های خونی جدید و کمک به کنار هم قرار دادن لبه‌های زخم و تسریع موثر در بهبود است.

5. فوم

برای زخم‌ هایی با درجه‌ های مختلف شدت، پانسمان‌ های فوم می‌توانند فوق‌العاده خوب عمل کنند. پانسمان های فوم ترشحات سطح زخم را جذب می کنند و محیطی را ایجاد می کنند که باعث بهبود سریع تر می شود.

این پانسمان‌ها به بخار آب اجازه ورود می‌دهند، ناحیه را مرطوب نگه می‌دارند و باعث بهبود سریع‌تر می‌شوند، اما از ورود باکتری‌ها به ناحیه آسیب‌دیده جلوگیری می‌کنند. این پانسمان ها در اندازه ها و اشکال مختلف و همچنین در طیف وسیعی از گزینه های چسبنده و غیرچسب هستند.

6. شفاف

پانسمان های شفاف یکی از انودع پانسمان زخم در منزل است و برای زمانی مفید هستند که متخصصان پزشکی یا مراقبین بخواهند بهبود زخم را کنترل کنند، زیرا این پانسمان ها زخم را با یک لایه شفاف می پوشانند. اینها شناسایی عوارض بالقوه را بسیار آسان تر می کند، مانند تشخیص عفونت ها. به همین دلیل، این نوع پانسمان ها اغلب در محل های برش جراحی و در سوختگی ها استفاده می شوند.

این پانسمان ها قابل تنفس هستند اما در برابر باکتری ها نفوذ ناپذیر هستند و به تمیز و خشک نگه داشتن زخم، جلوگیری از عفونت و تسریع بهبود کمک می کنند. آنها همچنین انعطاف پذیر هستند که استفاده از آنها را راحت می کند.

7. پارچه

پانسمان های پارچه ای رایج ترین پانسمان هایی هستند که اغلب برای محافظت از زخم های باز یا نواحی پوست آسیب دیده استفاده می شوند.

این پانسمان‌ها در اشکال و اندازه‌های مختلف، از پوشش‌های کوچک برای انگشتان تا پوشش‌های بزرگ‌تر برای زخم‌ها در نواحی وسیع‌تر بدن وجود دارند. علاوه بر پانسمان‌ های از پیش برش‌شده، این پانسمان‌ها در یک گزینه رول نیز عرضه می‌شوند که برای برش به اندازه مورد نیاز ساخته شده‌اند.

برای بهره مندی از خدمات درمان در منزل و پرستاری در منزل همچون تزریقات در منزل ، آزمایش خون در منزل ، پانسمان زخم در منزل و … می توانید با متخصصان ما در مرکز درمان در منزل زینو تماس بگیرید.

 

کلمات مرتبط :

درمان در منزل – پرستاری در منزل – تزریقات در منزل – تعویض پانسمان زخم در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید