مراقبت از سالمندان در منزل شامل جنبه های متعددی است که نیاز به ارزیابی جامع دارد تا اطمینان حاصل شود که افراد در سنین بالا از کیفیت زندگی بالایی برخوردار هستند.

به طور معمول، سالمندان به دلیل پیری بدن خود که مستعد ابتلا به بیماری هستند، با چالش های سلامتی مواجه می شوند. به عنوان مثال، اکثر افراد سالمند دچار تخریب ذهنی می شوند که منجر به از دست دادن حافظه می شود. علاوه بر این، برخی از افراد توانایی های بینایی و شنوایی را از دست می دهند در حالی که برخی دیگر از اختلالات روانی مانند آلزایمر و زوال عقل رنج می برند.

در تئوری، مراقبت به عنوان اصلی ترین نیاز سالمندان برای بهبود سلامت عمل می کند. با این حال، مراقبت معمولاً به دلیل پیچیدگی تصمیم گیری، در دسترس بودن منابع و تجارب مراقبین با چالش هایی مواجه است.

در حالت ایده آل، قرار است از سالمندان در یک محیط امن و سالم مراقبت شود.

مزایای مراقبت از سالمندان در منزل

مراقبت در منزل شامل امکانات پرستاری ماهر و مراقبت های پزشکی به افراد مسن است، به ویژه کسانی که مشکلات پزشکی مانند اختلالات شناختی یا بیماری های مزمن را تجربه می کنند.

یکی از مهم‌ترین مزایای مراقبت از سالمندان در منزل این است که روند بهبودی را سرعت می‌بخشد، در درجه اول زمانی که فرد سالمند برخی بیماری‌ها را تجربه می‌کند.

توانبخشی سالمندان در منزل خود آنها را قادر می سازد تا آسیب های درمانی را کاهش دهند و به بهبودی کارآمد از وضعیت ناسالم خود پی ببرند. در حالت ایده آل، مراقبت در منزل حمایت اجتماعی را فراهم می کند، که نقشی اساسی در بهبود قابلیت های شناختی ذهن و بدن فرد ایفا می کند.

تحقیقات نشان می دهد مراقبت در منزل باعث تسریع بهبودی می شود و نشان می دهد که افراد مسن در خانه با سرعت بیشتری بهبود می یابند در مقایسه با محیط بیمارستان یا خانه سالمندان.

همچنین گزارش شده است که مراقبت در منزل شانس بستری مجدد افراد مسن با مشکلات پزشکی را کاهش می دهد، زیرا بهبودی در مقایسه با مواردی که در خانه های سالمندان یا بیمارستان هایی که در آن تروما در آنها بهبود می یابد، پایدار است.

ثانیاً، مراقبت در منزل مقرون به صرفه است زیرا باعث صرفه جویی در هزینه می شود.

دیگر مزایا

از سوی دیگر، مراقبت های بهداشتی در خانه خدمات مراقبت فردی را به سالمندان ارائه می دهد زیرا شخصی است. در حالت ایده آل، مراقبت های بهداشتی در منزل مبتنی بر ترجیحات و نیازهای فردی است و نقش مهمی در افراد مبتلا به بیماری های طولانی مدت ایفا می کند، زیرا سطح بالایی از تداوم وجود دارد که در آن یک تیم متحد از مراقبین، طیف گسترده ای از خدمات را به سالمندان ارائه می دهند.

از دیگر مزایای مراقبت از سالمندان در منزل این است که مراقبت های بهداشتی در منزل با سطح پیشرفته ای از عزت و استقلال فردی همراه است. به طور معمول، مراقبت های بهداشتی در خانه به سالمندان اجازه می دهد تا حداکثر کنترل و آزادی را اعمال کنند، زیرا به هیچ وجه محدود کننده نیست. این احتمالاً دلیل اصلی این است که چرا 90٪ از جمعیت سالمند پیر شدن در خانه را ترجیح می دهند.

اعتقاد بر این است که محیط خانه فرصت هایی را برای سالمندان فراهم می کند تا در اجتماع باقی بمانند و بدون مانع به فعالیت های روزانه خود بپردازند. آنها همچنین می توانند مراقبان خود را انتخاب کنند، و این به آنها اجازه می دهد تا محیطی را تجربه کنند که مشخصه آن آرامش روانی است. 

علاوه بر این، مراقبت های بهداشتی در خانه خانواده را به هم پیوند می دهد و در مقایسه با خانه های سالمندان و زندگی کمکی ایمن است. پیوندهای خانوادگی در عمل نقش اساسی در حفظ تناسب عاطفی، ذهنی و جسمی بیماران و افراد مسن دارد. همچنین به افراد مسن این امکان را می دهد که از نزدیکان خود مراقبت دریافت کنند، که در آن آنها می توانند محیط های درمانی خود را انتخاب کنند که ایمنی را تضمین می کند. به این ترتیب، مراقبت از سالمندان در منزل به کاهش برخی از چالش های پیش روی مراقبین از جمله احساس گناه کمک می کند. علاوه بر این، جنبه های توجه یک به یک مراقبت های بهداشتی در خانه ایمنی سالمندان را تضمین می کند زیرا نیازهای آنها به اندازه کافی در یک روش کارآمدتر برآورده می شود.

 

کلمات مرتبط :

مراقبت از سالمندان در منزل – پرستاری از سالمندان – پرستاری در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید