فواید پرستاری در منزل برای سالمندان

مسائل تحرک و چالش های فیزیکی که بسیاری از سالمندان با آن روبرو هستند، باعث می شود که این عزیزان برای دریافت خدمات درمانی و پرستاری در خارج از منزل دچار محدودیت هایی شوند.

فواید پرستاری در منزل برای سالمندان

شاید قانع‌ کننده‌ ترین مزیت پرستاری در منزل آزادی ماندن در خانه خود، بدون نیاز به رفتن به مرکز پرستاری و همچنان دریافت مراقبت‌ های پزشکی باشد. در مورد سالمندان، نگرانی انزوا و خطرات مربوط به سلامتی است. خدمات پرستاری در منزل، خدمات کاملی را ارائه می‌ کند و به سالمندان اجازه می‌ دهد تا به طور مستقل زندگی کنند و در عین حال نیازهای پزشکی خود را بدون ترک خانه برآورده کنند.

هر کسی می تواند هر از گاهی از یک پشتیبانی اضافی استفاده کند. مراقبت های پرستاری در منزل ممکن است تنها منبعی باشند که یک سالمند برای زندگی مستقل به آن نیاز دارد. این جفت چشم اضافی که به دنبال مراقبت از سالمند است، ممکن است برای خانواده و عزیزان نیز آرامش زیادی داشته باشد.

یکی از کارهای زیادی که متخصصان پرستاری در منزل انجام می دهند این است که مراقب داروها باشند و اطمینان حاصل کنند که بیمار آنها را طبق دستور مصرف می کند. پرستار همچنین ممکن است بتواند مشکلات احتمالی مانند خطر مصرف بیش از حد یا افزایش وابستگی را شناسایی کند.

پرستاران در منزل همچنین برای شناسایی خطرات سلامتی که می تواند باعث تصادف و آسیب بعدی شود، آموزش دیده اند. به عنوان مثال، پرستار ممکن است بتواند پیشنهاداتی را در مورد پیشگیری از خطر سقوط در محیط خانه ارائه دهد و سالمند را از آسیب ناتوان کننده ای که ممکن است هرگز بهبود نیابد، نجات دهد.

دیگر فواید

متخصصان پرستاری در منزل به سالمندان مراقبت‌ های شخصی ارائه می‌دهند، نه اینکه یک پرستار را با چند نفر دیگر در شرایط زندگی مشترک به اشتراک بگذارند.

با افزایش سن، تأثیر تنهایی بر سلامت روان می تواند شدید باشد.بیش از یک سوم بزرگسالان احساس تنهایی می کنند و حدود یک چهارم سالمندان بالای 65 سال از نظر اجتماعی از دیگران جدا شده اند. این نگران کننده است زیرا اجتماعی شدن و تماس انسانی برای سلامتی و رفاه کلی ضروری است. بنابراین، چرا این تغییر چشمگیر در تعاملات اجتماعی در میان افراد مسن تر؟ اغلب اوقات به دلیل مواردی مانند کم شنوایی یا یک بیماری مزمن پزشکی است که مانع تعامل با افراد دیگر می شود. پرستاری در منزل می تواند کیفیت زندگی سالمندان را بهبود بخشد.

ملاقات منظم توسط متخصص پرستاری سالمندان می تواند تأثیرات مثبتی بر سلامت روان نیز داشته باشد و آرامش بیشتری را برای خانواده و دوستان به ارمغان بیاورد که ممکن است در مورد سلامتی سالمند نگران باشند.

 

کلمات مرتبط :

فواید پرستاری در منزل برای سالمندان – خدمات پرستاری در منزل سالمندان – هزینه پرستار در منزل – پانسمان زخم در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید